• Блог
 • Що таке Landing Page і для чого він потрібен

  Що таке Landing page?

  Landing Page - односторінковий сайт, який виконує одну певну задачу. Розробники повинні донести чітку думку до відвідувачів, і спонукати їх до здійснення якоїсь певноі дії. Найчастіше використовується в інтернет-продажах через те, що здатний сфокусувати увагу користувача на одному товарі і не відпускати його до самого кінця.

  У Landing Page є кілька загальноприйнятих назв, які можна зустріти в різній літературі:

  • Лендінг
  • Ленд;
  • Посадкова сторінка;
  • Цільова сторінка.

  Лендінги найчастіше використовуються для просування одного, конкретного товару. Зрідка використовується група товарів, які виконують однакові функції. Використання Лендінгів дозволяє збільшувати продажі на 20-30%, в порівнянні зі звичайними інтернет-магазинами. Основна відмінність Лендінгів від повноцінних сайтів - масштаб. Ленд - сторінка, містить тільки основну інформацію. У ній немає додаткових блоків, посилань, великого обсягу текстів - всього того, чим рясніють і привертають увагу сайти.

   

  Для чого створюють Landing page?

  Для того щоб розуміти, як створити Лендінгем і з його допомогою збільшити продажі, потрібно розібратися з теоретичними моментами. Дивно, але деякі люди, не до кінця розуміють про те, навіщо створюються цільові сторінки. Як вже говорилося вище, головна і єдина задача Лендінгу- закриття клієнта на потенційну дію. Незалежно від того, що просуває ленд, найчастіше закриття відбувається на те, щоб клієнт залишив контакти. Іноді, грамотні маркетологи намагаються закривати клієнта на те, щоб він залишив контактні дані і свої питання, щоб з ним можна було зв'язатися і відразу налагодити контакт.

  У будь-якому випадку слід запам'ятати, що метою Лендінга є не продати будь-який товар, збільшити продажі, зробити самому собі візитку, знайти нових клієнтів і т. д. Першочерговою метою є спонукання клієнта на дію, вигідне власнику лендінга  - найчастіше залишення контактів .

  Але можна також і продавати товари. Для цього використовуються додаткові «Тригери», у вигляді відгуків, можливості задати питання в чаті, коментарів і т. Д. Щоб викликати ще більшу довіру у потенційного покупця і спонукати його саме на купівлю! Тепер більш конкретні цілі. Левова частка Лендінгів продають певний товар. Найчастіше один, рідше два і зовсім рідко 3 і більше. Також за допомогою лендінга можна просувати певні послуги. Часто цим займаються програмісти, копірайтери, дизайнери, юристи.

   

  Для того щоб цільова сторінка спрацювала як треба, потрібно поступово відповідати на всі питання користувача:

  • Виявити його проблему;
  • Переконати в тому, що це дійсно проблема;
  • Показати, що у цієї проблеми є рішення, і він може його знайти саме тут;
  • Описвти суперечливі ситуації.

   

  Оцінка ефективності посадкової сторінки

  Як вже говорилося раніше, одна з основних задач вже після створення Лендінгу - постійний аналіз ефективності його роботи. Хороший лендінг повинен робити величезний обсяг роботи: надавати клієнту всю необхідну інформацію, спонукати його на певну дію, відповідати на невисловлені питання, виявляти проблему і відпрацьовувати майже всі популярні заперечення. При цьому не можна покладатися на те, що один раз налаштувавши все, можна спокійно збирати гроші за продажу. Комерція в інтернеті розвивається просто стрімкими темпами, і якщо раніше створення Лендінгу було чимось на зразок нововведення, то зараз це, навпаки, повсюдне явище. Саме для того, щоб постійно бути в тренді і що більш важливо, не упускати вигоди, потрібно аналізувати ефективність посадкової сторінки, моніторити основні її показники, робити висновки і діяти згідно з аналізом.

   

  Конверсія сайту

  Найголовніший показник ефективності роботи Лендінга - його конверсія.

  Конверсія - кількість відвідувачів, які здійснили цільову дію, кількість всіх користувачів, які зайшли на сайт. Відповідно, чим вона буде вище, тим більше клієнтів будуть закриті, і тим вище буде кількість потенційних покупців, а відповідно і більше доходу.

  Простий приклад: на сайт за сьогодні зайшли 100 чоловік. З них 10 зробили потрібні дії - залишили свої контактні дані. В результаті конверсія нашого Лендінгу становить - 10%. Середня величина конверсії на різних "продажних" сайтах становить 8-20%.

  Залежить конверсія від декількох причин: Якість продукту; Якість самого сайту; "Температура" клієнта.

  Якщо з першими двома все досить просто, то температура клієнта викликає чимало запитань. Якщо говорити простою мовою, то температура клієнта - це стан його готовності купити тут і зараз. Так, холодний клієнт не має проблеми, і ми ніяк не можемо його переконати в зворотному. Теплий має проблему, але не впевнений, що саме ми можемо вирішити його проблему. І гарячий клієнт прекрасно розуміє свою проблему і її рішення. Насправді, температур набагато більше, і в різній літературі вона відрізняється.

   

  Головне, що слід пам'ятати - конверсія з більш теплих клієнтів і запитів набагато вище, ніж з більш холодних. Так, можна мати 30 відвідувачів сайту з конверсією 50%, а можна 1500 с показником в 5%. Витрати на рекламу і просування будуть більше в другому випадку в кілька разів, а в першому разове кількість клієнтів буде в 5 разів менше. Кожна компанія сама повинна вирішувати, яку кількість клієнтів для неї потрібно в кожен момент часу, і в залежності від витрат на рекламу, можна вибирати «температуру» своїх потенційних клієнтів і їх запитів, і відповідно до цього, залучати різних відвідувачів на сайт. Температуру також можна підвищити штучно, за допомогою створення потрібного ефекту за допомогою текстів, картинок і відео.

   

  При грамотному Лендінгу, клієнт повинен сам усвідомити свою проблему і знайти свої шляхи вирішення. Підвищити конверсію ще можна за допомогою сео просування Лендінг Пейдж. Купуючи рекламу, велика кількість посилань на сторонніх ресурсах, дошках оголошень, в соціальних мережах, можна збільшити значимість Лендінгу для пошукових систем, а відповідно і підвищити його в пошуковій видачі.

   

  За допомогою сервісу вордстат від Яндекса можна аналізувати кількість запитів за місяць, і за допомогою показника конверсії можна обчислити кількість закритих відвідувачів, і приблизно підрахувати прибуток. У Гугл подібний сервіс називається Google Adwords.

  Лендінг Пейдж- відмінний інструмент для інтернет-продажів. Він має набагато більш високою конверсією, ніж сайт, а також дозволяє вести клієнта за заздалегідь визначеним маршрутом. Рецепту для того щоб створити ідеальний Лендінгем Пейдж немає, але при цьому, якщо дотримуватися всіх порад з цієї статті, можна створити ефективний метод просування свого товару або послуги.

   

   

  Залишити коментар

  comments powered by Disqus
  Професійне створення сайтів, просування, інтернет-реклама
  9.5 з 10 базується на 138 відгуках наших клієнтів
  замовляйте створення сайтів, просування, інтернет-рекламу, працюєемо у Львові та Україні