12 .12 .2013 р.

Щоб стати повноправним підприємцем необхідно пройти державну реєстрацію – тобто отримати реєстраційне свідоцтво приватного підприємця. Ведення власного бізнесу пов'язане із здійсненням операцій купівлі - продажу, платіжним засобом в яких є гроші. Для цього підприємцеві бажано відкрити розрахунковий рахунок, щоб можна було проводити безготівковий розрахунок зі своїми контрагентами.

Порядок відкриття розрахункових рахунків в комерційних банках визначено у Постанові НБУ № 117 від 31.12.93 «Про затвердження Правил про порядок відкриття розрахункових, поточних і бюджетних рахунків в установах банків».

Перш за все, необхідно вибрати відповідний банк, керуючись такими критеріями:

 

Рахунок можна відкривати в будь-якому банку України, не залежно від місця реєстрації підприємця. При цьому можна мати лише один розрахунковий рахунок.

Порядок відкриття розрахункового рахунку, затверджений НБУ, надає банкам право встановлювати свої вимоги до складу документів, необхідних для відкриття рахунку. Рекомендуємо заздалегідь познайомитися з вмістом банківського договору на кредитово-розрахункове обслуговування. 

Для оформлення відкриття розрахункового рахунку підприємець повинен подати такі документи:

 

Це повний перелік документів для підприємця. Проте кожний банк може пред'являти свої вимоги щодо складу документів, які потрібні для відкриття розрахункового рахунку. Тому слід заздалегідь дізнатися у банківський установі список документів або ознайомитися з вимогами і формами заяв, карток для підприємців на сайті банку. Після відкриття розрахункового рахунку в банку повинні видати довідку про відкриття рахунку.