13 .12 .2013 р.

Процедура припинення діяльності фізичної особи-підприємця (ФОП) регламентована в Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців" від 15 травня 2003 року N 755-IV.

Для припинення діяльності ФОП є кілька мотивів:

Припинення діяльності ФОП проходить кілька етапів.

У Державного реєстратора.

Тут необхідно пройти 2 процедури:

  1. внесення до Реєстру запису про рішення щодо припинення діяльності;
  2. внесення до Реєстру запису про припинення діяльності ФОП

 

Внесення до Реєстру запису про рішення щодо припинення діяльності.  Для внесення такого запису підприємець повинен подати Реєстраторові особисто, через довірену особу або рекомендованим листом (з описом вкладення) такі документи:

Після цього реєстратор  розміщує в спеціалізованому ЗМІ оголошення про рішення підприємця припинити свою бізнес діяльність. Якщо всі документи в порядку, і у Реєстратора немає підстав залишити їх без розгляду, то він не пізніше наступного дня вносить запис до реєстру й повідомляє про це органи статистики, податкової служби й Пенсійний фонд.

Це важливо знати! Після внесення до Реєстру запису про рішення припинити діяльність і до дати реєстрації у Реєстрі припинення своєї колишньої діяльності, підприємець не може ініціювати повторну реєстрацію нового ПП.

Внесення до Реєстру запису про припинення діяльності ФОП. Після закінчення 2-х місяців від дня публікації повідомлення у пресі про намір припинити підприємницьку діяльність ФОП зможе подавати документи для остаточного припинення підприємницької діяльності. Це всього лише 4 документа:

Цей перелік документів повний і реєстратор не має права вимагати ще які-небудь документи.

Держреєстратор може залишити без розгляду подані документи якщо:

У день внесення до Реєстру запису про реєстрацію припинення діяльності ФОП, Реєстратор направляє повідомлення про це до податкової служби, у статистику й Пенсійний фонд за місцем реєстрації ФОП. Після цього йому видається виписка з Реєстру.

Процедура припинення діяльності закінчена. Фізична особа - підприємець став просто фізичною особою.