«Нульова» звітність - це такий вид податкової звітності, в якій всі дані, крім інформації про платника податків, дорівнюють нулю.
Коли подається «нульова» звітність
«Нульова» звітність подається платниками податків за звітний період, в якому не велася господарська діяльність в терміни, відповідні для регламентованої звітності даного платника податків.
Така вимога визначена статтею 49.2 Податкового Кодексу України - «платник податків зобов'язаний за кожний звітний період подавати податкові декларації по кожному окремому податку, платником якого він є... незалежно від того, чи здійснював такий платник податку господарську діяльність в звітному періоді».
Платники податків подають «нульову» звітність в такі періоди своєї діяльності:
- після державної реєстрації платника податків (господарська діяльність в звітному періоді ще не почалася);
- господарська діяльність припинена з приводу сезонного характеру роботи підприємства;
- підприємство не веде господарської діяльності – не здійснюється придбання або постачання товарів, робіт або послуг з будь-якої причини.
Відсутність господарської діяльності у суб'єкта підприємницької діяльності фіксується за умови, якщо:
- немає руху грошових коштів на банківському рахунку і в касі;
- немає виплат найнятим робітникам.
Якщо підприємство не отримує доходи, але здійснює придбання, сплачуючи їх за безготівковим розрахунком або з каси, то вважається, що підприємство веде підприємницьку діяльність. В цьому випадку потрібно подавати не «нульові» звіти, а звичайну регламентовану звітність.
Хто здає «нульову» звітність
«Нульова» звітність подається по кожному податку у встановлені для цього податку терміни всіма платниками податків:
- фізичними особами-підприємцями,
- юридичними особами.
Згідно зі статтею 15.1 Податкового Кодексу платники податків - це фізичні і юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) і їх відокремлені підрозділи, які мають, отримують або передають об'єкти оподаткування або здійснюють діяльність (операції), оподаткування, що є об'єктом оподаткування, і на яких покладено обов'язок сплачувати податки і збори.
Як заповнюється «нульова» звітність
Податковим Кодексом на кожного суб'єкта підприємницької діяльності покладено обов'язок вести в установленому порядку облік доходів та витрат, а також складати і подавати в контролюючі органи декларації, звіти й інші документи, пов'язані з розрахунком, сплатою податків і зборів.
Це стосується і «нульової» звітності. Звітні документи заповнюються по правилах, встановлених для регламентованої звітності. У графах, які відображають результати господарської діяльності, ставляться прочерки. При цьому дані про підприємця вносяться в повному об'ємі.
Сервіс iFin автоматично створює «нульову» звітність, вказуючи прочерки у відповідних полях звіту. При цьому реквізити платника податків і контролюючого органу вносяться у повному обсязі.