• Блог
  • Чому "тормозять" сайти

    ЧОМУ "ГАЛЬМУЮТЬ" САЙТИ?

    За останні 15 років інтернет по виділеній лінії (швидкий інтернет) став для нас явищем звичайним, однак питання швидкості роботи сайтів не втратив своєї актуальності. Повільна швидкість роботи сайту (навіть якщо на ньому немає явних помилок) може привести до зменшення глибини перегляду сторінок, а найголовніше до втрати відвідувачів сайту. Отже, спробуємо розібратися в основних причинах повільної роботи сайту:

     

    1. ПОВІЛЬНИЙ ХОСТИНГ

    Навіть самий добре оптимізований сайт на неякісному хостингу буде працювати повільно, або того гірше зі збоями в роботі. Власники сайтів, з метою економії. Найчастіше віддають перевагу найдешевшим хостинг компаніям. Так, ціна в 500 грн.  на рік, та й ще домен в подарунок це заманливо. Але це і повинно насторожити. Дешево чи дорого - не завжди означає добре. Сайт оптимально розміщувати на великих і відомих хостерах. На їх майданчиках і зі швидкістю повний порядок і з захистом теж все добре. Кілька тисяч рублів на рік для компанії сума не значна, але за щось розмістивши сайт на хорошому хостингу, можна не переживати за його безпеку і швидкість роботи.

     

     

    2. ДУЖЕ ВАЖКІ СТОРІНКИ

    Сторінка вагою в 10 мегабайт з 200 різними запитами до бази даних, безумовно буде довше завантажуватися в порівнянні зі сторінкою вагою 1-2 мегабайта і 20-30 запитами. Не слід робити на сторінці величезне полотно з інформації, її потрібно максимально мінімізувати. Безумовно до Лендінзі це правило не стосується.

     

     

    3. ПОГАНО ОПТИМІЗОВАНІ ЗОБРАЖЕННЯ

    Більшість сучасних систем управління, при використанні спеціалізованих модулів для формування фотогалерей, вміють оптимізувати зображення при їх завантаженні. Наприклад, завантажуючи картинку вагою 4 мб і розмірі 4000 на 3000 пікселів, модуль галереї стисне дану картинку до 400 кб і встановлено 1600 на 1200 пікселів. Але часом зображення розміщуються на сторінках сайту без таких модулів і без будь-якого стиснення. Більш того за допомогою html розмір картинки зменшується і візуально вона виглядати невеликий і акуратною на сторінці. Але фізичні дані картинки-то не змінилися, вона як важила 4 мб так стільки і важить. А якщо таких картинок 10 штук на сторінці? Швидкість такої сторінки при повільному інтернеті буде просто жахливою. Тому перед завантаженням картинок на сайт їх слід обробити в будь-якому графічному редакторі. Найкращий варіант - в Photoshop зменшити розмір зображення і зберегти картинку за допомогою функції Save for web. Як зображення майже не втратить, а ось його вага буде мінімальним.

     

     

    4. БЕЗЛІЧ БЛОКІВ ПО СОЦІАЛЬНИМ МЕРЕЖАМ

    У багатьох соціальних мережах зараз доступні досить зручні API для виведення різного функціоналу цих соцмереж на сайті. Але слід пам'ятати, будь-який зовнішній скрипт це зайвий запит на зовнішній сервер, на який витрачається час. Занадто багато запитів з соціальних мереж можуть знизити продуктивність сайту. Для сайту цілком достатньо розмістити інформацію по 1-2 соціальним мережам.

     

     

    5. КІЛЬКА ЛІЧИЛЬНИКІВ

    Також не слід старатися з різними лічильниками. Найчастіше на сайті розміщується по 4-5 різних лічильників, але ніякого точного аналізу отримати не вдасться, так як у кожного лічильника є невелика похибка. Оптимально використовувати один лічильник - Google Analytics, з усіх він найпотужніший і наочний.

     

    Залишити коментар

    comments powered by Disqus
    Професійне створення сайтів, просування, інтернет-реклама
    9.5 з 10 базується на 138 відгуках наших клієнтів
    замовляйте створення сайтів, просування, інтернет-рекламу, працюєемо у Львові та Україні