• Блог
 • Експлойти - найнебезпечніші додатки

  Експлойт, експлоїт, сплоіт ( англ. exploit , Експлуатувати) - комп'ютерна програма, фрагмент програмного коду або послідовність команд, що використовують уразливості в програмному забезпеченні і приємним для проведення атаки на обчислювальну систему. Метою атаки може бути як захоплення контролю над системою ( підвищення привілеїв), так і порушення її функціонування ( DoS-атака).

  В залежності від методу одержання доступу до уразливого програмного забезпечення, експлойти підрозділяються на віддалені ( англ. remote ) І локальні ( англ. local ). 

  • Віддалений експлойт працює через мережу і використовує уразливість в захисті без будь-якого попереднього доступу до вразливої системи; 
  • Локальний експлойт запускається безпосередньо в уразливій системі, вимагаючи попереднього доступу до неї. Зазвичай використовується для отримання злоумишником прав суперкористувача.

  Атака експлойта може бути націлена на різні компоненти обчислювальної системи - серверні додатки, клієнтські додатки або модулі операційної системи. Для використання серверної уразливості експлойту достатньо сформувати і послати серверу запит, що містить шкідливий код. 

   

  Як виглядає експлойт? 


  Експлойт може поширюватися у вигляді вихідних текстів, виконуваних модулів, або словесного опису використання уразливості. Він може бути написаний на будь-якій компільованій або скриптовій мові програмування (найбільш часті: C / C + +, Perl, PHP, HTML + JavaScript)
  Експлойти можуть бути класифіковані також за типом використовуваної ними уразливості, такої як: переповнення буферу, SQL-ін'єкція, міжсайтовий скриптинг, підробка міжсайтових запитів і т. д.

   

  Види експлойтів 

   

  1. Експлойти, фактично, призначені для виконання сторонніх дій на вразливій системі і можуть бути розділені між собою таким чином: 
  2. Експлойти для операційних систем 
  3. Експлойти для прикладного ПО (музичні програвачі, офісні пакети і т. д.) 
  4. Експлойти для браузерів (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera та інші) 
  5. Експлойти для інтернет-продуктів (IPB, WordPress, VBulletin, phpBB) 
  6. Експлойти для інтернет-сайтів (facebook.com, hi5.com, livejournal.com) 
  7. Інші експлойти
   

  Залишити коментар

  comments powered by Disqus
  Професійне створення сайтів, просування, інтернет-реклама
  9.5 з 10 базується на 138 відгуках наших клієнтів
  замовляйте створення сайтів, просування, інтернет-рекламу, працюєемо у Львові та Україні